Košarkaši Jablanice bolji od ekipe iz Boljevca

U okviru 9. kola Prve Muške Regionalne lige – Istok (grupa B), KK “Jablanica” dočekao je na svom terenu ekipu KK “Rtanj” iz Boljevca i tom prilikom zabeležio pobedu rezultatom 65:58.

Oba tima su prilično sporo ušla u ovaj meč, što se odrazilo i na rezultat na kraju prvog perioda igre – bilo je 11:12 za “Rtanj”. U drugoj četvrtini usledilo je neobjašnjivo loše izdanje naših košarkaša, što su gosti iz Boljevca iskoristili i preuzeli ubedljivo vođstvo na poluvremenu – 21:35. Iako je “Jablanica” zaigrala mnogo angažovanije u trećem periodu igre, pogodivši nekoliko šuteva za tri poena, gosti se nisu predavali već su stečenu prednost održali – bilo je 38:51. A onda je u poslednjem, odlučujućem periodu meča usledila prava rapsodija u igri naših košarkaša. Zaigrali su odličnu odbranu, iznudili nekoliko izgubljenih lopti protivnika i ušli u fantastičnu seriju poena. Ubedljiva prednost gostiju se velikom brzinom istopila, a čini se i njihovo samopouzdanje, jer su promašivali šuteve koje su do tada pogađali. Naši košarkaši iskoristili su navedeno i na kraju trijumfovali. O kakvom se preokretu radi govori podatak da je “Jablanica” poslednji period igre dobila rezultatom 27:7.
U narednom kolu KK “Jablanica” gostuje u Prokuplju domaćoj ekipi KK “Topličanin”.