Košarkaši iz Vranja nemoćni u Medveđi

U okviru 2. kola playoff-a I Muške Regionalne lige – Istok u sezoni 2020/2021, KK “Jablanica” dočekao je 27.02.2021. godine na svom terenu ekipu KK “Panteri” iz Vranja i tom prilikom zabeležio pobedu rezultatom 72:55.

Našim košarkašima očigledno nije smetao nešto raniji termin odigravanja utakmice (13h), pošto su u meč ušli koncentrisano i snažno. Gosti se nisu najbolje snašli, pa je Jablanica već na kraju prve četvrtine ubedljivo vodila – bilo je 31:14. Iako su rivali iz Vranja nešto organizovanije odigrali drugi period igre, na poluvremenu je semafor pokazivao 44:34 za naše košarkaše. U trećem periodu igre košarkaši Jablanice dozvolili su protivniku samo 10 poena (17:10), te je već tada ishod ovog meča bio rešen. U poslednjoj četvrtini šansu su dobili svi igrači sa klupe našeg tima, koji su priveli utakmicu kraju i obezbedili ubedljiv trijumf Jablanice.

Jedino što donekle brine je povreda Stefana Stojiljkovića, centra Jablanice, koji je najverovatnije istegao mišić lista, ali se nadamo da povreda nije teže prirode i želimo mu brz oporavak.

U narednom kolu Jablanica gostuje u Nišu ekipi OKK “Junior”.