Topličanin bolji od ekipe iz Medveđe

U okviru 10. kola Prve Muške Regionalne lige – Istok (grupa B), KK “Jablanica” gostovao je u Prokuplju domaćoj ekipi KK “Topličanin” i tom prilikom zabeležio poraz rezultatom 76:70.

Jablanica je odlično otvorila meč balansiranom igrom u napadu i odbrani, završivši prvi period igre vođstvom od 4 poena razlike – bilo je 18:22. U drugom periodu igre, nakon što je Jablanica povela sa 9 poena razlike, srčani domaćini pojačali su igru u odbrani i serijom poena preuzeli minimalno vođstvo – na pauzu se otišlo pri rezultatu 34:33 za domaćine. Nakon pauze oba tima su ponovila igru iz prve četvrtine, pogodivši dosta šuteva. Viđena je vrlo izjednačena igra gde se maltene igralo “koš za koš”. Takva igra nastavljena je i u četvrtoj četvrtini, ali su se u poslednjih nekoliko minuta domaćini bolje snašli i na kraju trijumfovali.
U narednom kolu KK “Jablanica” gostuje u Boru domaćoj ekipi KK “Rudar 1903”.