SPORTSKE IGRE MLADIH PRVI PUT U MEDVEĐI

Plazma Sportske igre mladihu saradnji sa Sportskim savezom opštine Medvedja, u četvrtak 28.marta sa početkom u 10 h, na terenima PU „Mladost“ u Medvedji organizuju:

• Kvalifikacioni Coca- Cola kup turnir u malom fudbalu u konkurenciji dečaka, uzrasta 2008. i mladji
  • Kvalifikacioni turnir „Izmedju dve vatre“ /mešovita ekipa/ devojčice i dečaci uzrast 2015. i mladji i 2013. i mladji
  • Kvalifikacioni turnir u Malom fudbalu dečaci uzrast2013. i mladji

Prvoplasirane ekipe sa ovih takmičenja stiču pravo nastupa na regionalnom finalu Plazma Sportskih igara mladih u Boru.

U takmičenjiama će učestvovati učenici iz svih osnovnih škola sa teritorije opštine Medvedja kao i učenici Tehničke škole „Nikola Tesla“iz Medvedje.

Deca iz  Medvedje  već tri godine učestvuju u takmičenjima Plazma Sportskih igara mladih a Sportski savez opštine Medvedja je, ove godine, prvi put domaćin igara.

U fokusu igara je promocija sporta, zdravih stilova života i međusobnog prihvatanja koje se usvaja bavljenjem sportom, ali i udaljavanje od svih negativnih faktora kojima su mladi danas okruženi. Priliku učešća imaju svi, bez obzira da li se aktivno bave sportom, i to potpuno besplatno.

Plazma Sportske igre mladih su najmasovnije amatersko takmičenje mladih u Evropi koje se organizuje od 1996. godine.

Pored Srbije, Sportske igre mladih organizuju se i za decu Hrvatske,  Bosne i Hercegovine i Slovenije.

Plazma Sportske igre mladih  su kroz 27 godina delovanja obogatile živote mnogih generacija, a od osnivanja 1996. godine na Igrama je učestvovalo više od 2,7 miliona dece i mladih. Iako se radi o amaterskim takmičenjima za decu i mlade (od 6 do 18 godina), organizovana su na profesionalnom nivou u 10 sportskih disciplina (fudbal, košarka, odbojka, odbojka na pesku, kros, trka na 60 metara, tenis, rukomet, šah i stoni tenis).

Rad i rezultate SIM  podržavaju i brojne svetske institucije, od kojih izdvajamo: MOК, UEFA, FIDE, FIBA i Evropska komisija.