JABLANICA SIGURNOM IGROM DO POBEDE U PROKUPLJU

U okviru 15. kola 1. Muške Regionalne Lige – Istok, KK “Jablanica” gostovala je u subotu, 29.02.2020. godine od 20,00 časova u Prokuplju domaćoj ekipi KK “Topličanin” i tom prilikom ostvarila pobedu rezultatom 74:86.

Da je ovaj derbi imo veliki značaj za igrače obe ekipe govori i izvesna rezervisanost koju su u početnim minutima meča pokazale obe ekipe. Nije bilo puno poena, ali se Jablanica nešto bolje snašla i prvi period igre rešila u svoju korist rezultatom 17:22. U drugom periodu igre domaćini su bili uporni u nameri da preuzmu vođstvo, ali igrači Jablanice to nisu dozvoljavali. Poeni su se postizali u mini serijama, a kad god bi Topličanin pripretio, košarkaši iz Medveđe imali bi adekvatan odgovor. Pomogla je i činjenica da su u celom prvom poluvremenu odlično kontrolisali defanzivni skok i tako nisu omogućili nezgodnim domaćinima da postigne poene iz druge šanse. Zato je na poluvremenu Jablanica imala solidnih 11 poena prednosti – bilo je 32:43.

Treći period doneo je nešto slabiju igru Jablanice. Tome je doprinela i zonska odbrana kojom je trener domaćih donekle poremetio do tada tečan napad košarkaša iz Medveđe. Nakon par neuspešnih napada Jablanica se konsolidovala, ali je ovaj period igre ipak izgubila rezultatom 24:17 i u poslednji, odlučujući period ušla sa prednošću od samo 4 poena – bilo je 56:60.

U meč se tada uključila i domaća publika, snažno podržavajući svoje miljenike. Pritisak sa tribina ipak nije poremetio košarkaše Jablanice, iako su zbog skraćene rotacije bili prilično opterećeni ličnim greškama. Najbolji strelac domaćina Petrović svim silama se trudio svoj tim pogura ka pobedi, ali Jablanica navedeno nije dozvolila izuzetnom odbranom koja je dovela do serije lakih poena kojom je ovaj težak I uzbudljiv meč rešila u svoju korist, ispraćena aplauzima dvadesetak navijača iz Medveđe koji su za tu priliku otputovali u Prokuplje.

Ovom pobedom Jablanica se nalazi na skoru od 13 pobeda i 2 poraza i zadržala je lidersku poziciju na tabeli 1. MRL – Istok. U narednom kolu košarkaši Jablanice dočekaće na svom terenu ekipu KK “Marinos” iz Niša.

Topličanin –  Jablanica 74:86 (17:22; 15:21; 24:17; 18:26)

Mesto:  Sportska hala “Dr Zoran Đinđić” u Prokuplju. Gledalaca: oko 300. Sudije:  A. Đorđević (LE) i D. Marković (LE). Delegat:  S. Nikolić (VR)

Autor teksta: Srbijasport.net