JABLANICA SIGURNOM IGROM DO POBEDE PROTIV MARINOSA

U okviru 6. kola Prve Muške Regionalne lige – Istok (grupa B), KK “Jablanica” dočekao je na svom terenu ekipu KK “Marinos” iz Niša i tom prilikom zabeležio vredan trijumf rezultatom 68:55.

Iako rezultat na prvi pogled pokazuje da je “Jablanica” lako savladala svoje protivnike iz Niša, istina je ipak drugačija. Nakon nešto slabijeg otvaranja meča i manjeg broja poena u prvom periodu igre koji je pripao našim košarkašima (15:12), u drugoj četvrtini oba tima su pronašla pravi ritam. Iako su košarkaši “Jablanice” pogodili par šuteva za tri poena, igrači kluba iz Niša nisu se predavali već su visok intenzitet odbrane pretočili u dosta poena. Nakon što su se veći deo poluvremena nalazili u rezultatskom deficitu, iskoristili su poslednji napad pred pauzu i preuzeli vođstvo minimalnom razlikom – bilo je 31:32.
U trećem periodu igre naši momci povezali su dobru igru pod košem sa kvalitetnim šutem spolja i napravili vrlo solidnu prednost od 13 poena pred poslednji, odlučujući period igre. Gosti nisu želeli da se olako predaju i fanatičnom igrom u odbrani zapretili su “Jablanici”, ali je nekoliko grešaka i posledična nervoza doprinela da naši momci iskoriste šansu i ovaj meč privedu kraju u svoju korist.

U narednom kolu KK “Jablanica” gostuje u Surdulici domaćoj ekipi KK “Radnik”.