JABLANICA NEOČEKIVANO TEŠKO DO POBEDE PROTIV MARINOSA

U okviru 16. kola 1. Muške Regionalne Lige – Istok, KK “Jablanica” dočekala je u petak 06.03.2020. godine od 19,00 časova na svom terenu ekipu KK “Marinos” iz Niša i tom prilikom ostvarila pobedu rezultatom 80:74.

Obe ekipe u meč su ušle u nešto sporijem ritmu, što je posebno bilo izraženo kod domaćih igrača. Iz letargije ih je tajmautom trgnuo trener Stošić, što se odmah odrazilo na igru i rezultat, jer je Jablanica rešila prvi period igre u svoju korist rezultatom 19:9. Međutim, u drugom periodu usledio je neobjašnjiv pad u igri košarkaša iz Medveđe. Apsolutno ništa im nije polazilo za rukom, promašivali su iz gotovo svih pozicija, gubili lopte, a škripalo je i u skoku u odbrani. Neugodni rival znalački je iskoristio navedeno i neverovatnom serijom poena koja je u jednom trenutku iznosila 1-22 potpuno preuzeo inicijativu na parketu. Igrači Jablanice su tek u poslednja dva minuta druge četvrtine smogli snage da sa nekoliko brzih poena iz kontranapada smanje ubedljivu prednost rivala iz Niša i odu na pauzu sa relativno podnošljivim deficitom od 10 poena – bilo je 33:43 za Marinose.

Već na startu trećeg perioda igre videlo se da igrači Jablanice ne žele da dozvole da jedna loše odigrana četvrtina reši ishod ovog meča. Smenjivali su se u uspešnim napadima na koš protivnika, što van linije za tri poena, što prodorima i šutevima iz reketa. Odbrana je podignuta na mnogo viši nivo u odnosu na prvo poluvreme, čemu je doprinela i podrška domaće publike koja se aktivno uključila u meč. Sve to je pomoglo da Jablanica dobije treći period igre rezultatom 26:17 i u poslednju četvrtinu uđe sa deficitom od samo pola koša – semafor je pokazivao 59:60.

Međutim, igrači niške ekipe nisu se tako lako predavali. Nastavili su sa srčanom igrom koju su prikazivali tokom većeg dela meča i odolevali naporima Jablanice da preuzme vođstvo. Ipak, na nešto manje od tri minuta pre kraja meča Jablanica je konačno preuzela vođstvo nošena podrškom sa tribina. Pogađali su igrači tima iz Medveđe šuteve za tri poena, ali i sigurno izvodili slobodna bacanja. Taman kada se činilo da više neće biti drame, usledilo je nekoliko izgubljenih lopti igrača Jablanice koje su srećom po njih rivali iz Niša samo delimično iskoristili. Naime, bilo je očigledno da je jak tempo ovog meča iznurio i njih, te su sa par nesmotrenih ličnih grešaka u napadu omogućili Jablanici da sa linije penala reši u svoju korist ovaj ispostavilo se izuzetno težak meč.

U ekipi Jablanice istakao se Stefan Stojiljković sa 28 ubačenih poena, dok je kod gostiju najbolji bio Mitić sa 20 postignutih poena.

Ovom pobedom Jablanica je učvrstila lidersku poziciju na tabeli koju zauzima sa skorom od 14 pobeda i 2 poraza. Tim iz Medveđe narednog vikenda putuje u Bor gde će se u derbiju kola sastati sa domaćom ekipom KK “Bor RTB” koja takođe pretenduje na lidersku poziciju lige i koja je u jesenjem delu prvenstva slavila u Medveđi rezultatom 75:77.

Jablanica – Marinos 80:74 (19:9; 14:34; 26:17; 21:14)

Mesto:  Sportska hala u Medveđi. Gledalaca: oko 200. Sudije:  N. Mihajlović (LE) i M. Nikolić (VR). Delegat:  D. Arsić (VR).

Jablanica  – Medveđa:  J. Rakić, U. Nešić 2p, N. Andrejević, I. Kostić 10p, P. Đorđević 3p, N. Zdravković, D. Stošić 9p, M. Nikolić 17p, D. Bubalo 11p, S. Dželatović, S. Stojiljković 28p, S. Nikolić.

Marinos – Niš: Rilak 2p, Vukotić 10p, Đorđević 13p, Antunović 6p, Jusić, Popović 19p, Miletić 4p, Stajić, Mitić 20p, Stepanović.

Izvor teksta : Srbijasport.net