Jablanica dominantna u Boru

U okviru 11. kola Prve Muške Regionalne lige – Istok (grupa B), KK “Jablanica” gostovao je večeras u Boru domaćoj ekipi KK “Rudar 1903” i tom prilikom zabeležio pobedu rezultatom 66:76.

Jablanica je nešto skromnije ušla u ovaj meč, što su domaćini iskoristili i prvi period igre dobili rezultatom 18:13. U drugom periodu naši košarkaši su mnogo koncentrisanije napadali koš domaćina i preuzeli vođstvo, ali su košarkaši iz Bora sprečili da to vođstvo bude značajnije, te se na poluvreme otišlo pri rezultatu 35:39 za Jablanicu. U trećoj četvrtini naši momci preuzeli su inicijativu čvršćom odbranom i kvalitetnim rešenjima u napadu, te se prednost polako povećavala. Početkom poslednjeg perioda igre Jablanica je vodila i sa 14 poena razlike. Pomenutu razliku domaćini su do kraja meča uspeli da ublaže, ali nisu imali snage za preokret, te je Jablanica rutinski privela ovaj meč kraju u svoju korist.
Nakon ovog kola “Jablanica” zauzima odlično drugo mesto na tabeli sa skorom od 6 pobeda i 3 poraza. Sledi pauza u takmičenju, a zatim i njegov nastavak koji je planiran za kraj januara 2021. godine.