SVEČANA SKUPŠTINA SPORTSKOG SAVEZA OPŠTINE MEDVEĐA 2023. GODINE

             Dana 27.12.2023. godine u 13 časova održana je svečana Skupština Sportskog saveza opštine Medveđa gde su dodeljena sledeća sportska priznanja:

– Za najuspešnijeg sportistu izabran je Danilo Bubalo iz Medveđe, član Košarkaškog kluba “Jablanica” iz Medveđe;

– Za najuspešniju sportsku organizaciju proglašen je Šahovski klub “Gornja Jablanica” iz Medveđe.

– Nagradu za životno delo i doprinos u sportu dobio je Siniša Stanković iz Negosavlja, profesor fizičkog vaspitanja, član i dugogodišnji igrač i trener Fudbalskog kluba “Jablanica” iz Medveđe.

 

PRVENSTVO OPŠTINE MEDVEĐA U ŠAHU 2023

Dana 15. i 16.12.2023.god. održano je “Prvenstvo opštine Medvedja u šahu” u prostorijama šahovskog kluba “Gornja Jablanica” iz Medvedje. Na turniru su učestvovali takmičari sa teritorije opštine Medvedja i ostvarili su sledeće rezultate:
1. mesto: Dejan Blagojević;🥇🏆
2. mesto: Slaviša Vuletić;🥈
3. mesto: Slobodan Lakićević;🥉
4. mesto: Branislav Manasijević;
5. mesto: Radomir Cvetković;
Najbolji plasirani omladinac: Stefan Stanojević;
Najbolji plasirani veteran: Miliija Knežević;

3. MEMORIJALNI TURNIR “DRAGAN ANDREJEVIĆ – MAROLE” U BASKETU 2023

U organizaciji Sportskog saveza opštine Medveđa održan je treći po redu Memorijalni turnir u basketu.

Na turniru su ostvareni sledeći rezultati:

  1. mesto – ekipa “101+”
  2. mesto – ekipa “No Name”
  3. mesto- ekipa  “Čempa i štrumpfovi”
  4. Najbolji strelac turnira je Jovan Rakić (ekipa  “Popova trica”) sa postignutih 42 poena
  5. Najbolji trojkaš turnira je Marko Popović (ekipa  “Popova trica”) sa postignutih 9/15 trojki.

 

10. MEMORIJALNI TURNIR “DALIBOR PERIŠIĆ – PERA”

U organizaciji Sportskog saveza opštine Medveđa uspešno je završen 10. Memorijalni turnir u malom fudbalu “Dalibor Perišić – Pera” u Gazdaru.

Na turniru ostvareni su sledeći rezultati:

  1. mesto  – ekipa “Gazdare”
  2. mesto – ekipa “Perini drugari”
  3. mesto – ekipa “Auto škola Miletić”
  4. Najbolji strelac – Miloš Arsić (Auto škola Miletić)
  5. Najbolji golman – Milan Rakić (Gazdare)

“MIHOLJSKI SUSRETI SELA 2023”

Treću godinu za redom na teritoriji opštine Medveđa održavaju se Miholjski susreti sela, pod pokroviteljstvom Ministarstva za brigu o selu a u organizaciji Opštine Medveđa. Ove godine manifestacija je održana u Sijarinskoj Banji na sportskim terenima kod vaterpolo bazena.

Ekipe sela sa teritorije ove opštine nadmetale su se u tradicionalnim sportskim disciplinama, malom fudbalu, sečenju drveta, bacanju kamena, skok u dalj, plivanju ali su zasigurno najinteresantnije bile žene koje su se takmičile u nadvlačenju konopca. Pobedivši ekipu iz Gazdara, žene iz ekipe Medevce Bogunovac osvojile su prvo mesto, dok je treće mesto pripalo Sijarinskoj Banji. Pored ovih sportskih disciplina biralo se i selo koje se predstavilo u najlepšem svetlu, te je prva nagrada primala ekipi Medevce Bogunovac, pehar za drugo mesto otišao je u Gazdaru a treće mesto osvojila je Sijarinska Banja.

REZULTAT TAKMIČENJA:

Fudbal: I mesto – Gazdare, II mesto – Medevce Bogunovac, III mesto Sijarinska Banja

Skok u dalj: I mesto – Miloš Radojević, Bogunovac, II mesto – Miloš Marinković, Gazdare, III mesto – Andrija Krstić – Sijarinska Banja

Nadvlačenje konopca – Žene: I mesto Medevce Bogunovac, II mesto – Gazdare, III mesto – Sijarinska Banja

Bacanje kamena: I mesto – Miloš Marinković, Gazdare, II mesto – Miloš Popović, III mesto – Danilo Goranović, Marovac

Sečenje drveta: I mesto – Marko Popović, Bogunovac, II mesto – Branislav Kovinić, Gazdare, III – Danilo Goranović, Marovac

Plivanje: I mesto – Andrija Krstić, Sijarinska Banja, II mesto – Miloš Doderović, Tulare, III mesto – Mijajlo Minić, Bogunovac

Najbolji golman – Milan Rakić, Gazdare

Najbolji igrač – Andrija Krstić, Sijarinska Banja

Najbolje pripremljena hrana: I mesto – Gazdare, II mesto –  Tulare, III mesto – Sijarinska Banja

SELO POBEDNIK: I mesto – Medevce Bogunovac, II mesto – Gazdare, III mesto – Sijarinska Banja